Newsletter - otrzymuj oferty na e-mail. Podaj adres e-mail
Zapisz się » Wypisz się »
"Dziennikarzem się nie bywa. Nim sie po prostu jest. Budząc się rano, idąc na spacer, czy rozmawiając ze znajomymi. To styl życia, który raz posmakowany nie daje o sobie zapomnieć. I ja chciałabym dać Wam spróbować czym jest zawód reportera. Na początku zarazić pasją i zaszczepić w Was tego wirusa, który będzie dodawał Wam sił i popychał do wielkich rzeczy. Przy tym wspólnym, ciekawym i optymistycznym zarażaniu, odpowiem na wszystkie możliwe "jaki". Powiem jak można próbować dostać się do redakcji, jak zatrzymać się w niej na dłużej, jak pracować i jak czerpać z zawodu maksimum przyjemności.
Podczas warsztatów nie może oczywiście zabraknąć okazji do przetestowania sprzętu i oprogramowania niezbędnego do pracy reportera.Stworzymy redakcję działu informacji z prawdziwego zdarzenia. Po tych ośmiu godzinach intensywnej pracy będziecie gotowi na to, żeby realizować swoje marzenia i zawodowe aspiracje." Anna Skoczek- dziennikarka, trenerka
Opinie o zajęciach prowadzonych przez Annę Skoczek:
Daria: „Bardzo podobały mi się ciekawostki i ćwiczenia praktyczne przeprowadzane przez Panią Anię."
Dominika: „Bardzo ciekawe ćwiczenia zwalczające łamiący się głos i natręctwa"
Program:
> struktura redakcji – czyli kto jest kim, do kogo i w jakich sprawach się zwracać
> wyjaśnienie pojęć – o czym mówią dziennikarze w radiu, telewizji i gazecie
> redakcyjne zasady
> pierwsze dni w redakcji – nawiązywanie kontaktów, wymyślanie tematów. Z kim i jak rozmawiać
> tematy – własne, konferencyjne, sezonowe, ponadczasowe – skąd brać pomysły
> droga materiału od pomysłu do emisji
> pułapki i utrudnienia – na co trzeba być przygotowanym w pracy i jak się do tego przygotować.
Anna Skoczek: Pracę zaczynała w 2005 roku w nieistniejącej już Gazecie Poznańskiej. To tam dostała pierwszą szansę i tam pokochała pracę w mediach. Przez prawie dwa lata była dziennikarzem działu miejskiego. Zajmowała się głównie tematami społecznymi - bo z wykształcenia jest pracownikiem socjalnym i socjologiem. W 2006 roku oprócz pisania na strony miejskie, została redaktorem prowadzącym dodatek Zdrowie. Było to nowe wyzwanie - oprócz pisania tekstów, redagowała to, co pisali jej redakcyjni koledzy oraz makietowała strony. Po połączeniu Głosu Wielkopolskiego i Gazety Poznańskiej pisała już tylko na strony miejskie. Po krótkim czasie pracy w Głosie w Poznaniu chciała zwiedzić trochę Wielkopolski. Przez prawie rok pracowała w oddziale dziennika, w podpoznańskich Szamotułach. W międzyczasie współtworzyła dodatek do Newsweeka "Ranking Lokali w Poznaniu", prowadziła szkolenie dla studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza i tworzyła program rozrywkowy dla Poznańskiej Telewizji Kablowej ONTV. Później pracowała w firmie organizującej szkolenia, założyła własne wydawnictwo, a od 2009 roku jest reporterem działu miejskiego w poznańskim oddziale Polskiego Radia - Radiu Merkury S.A.
Katalog szkoleń
Publikuj szkolenia BEZPŁATNIE
O nas
Regulamin serwisu
Polityka prywatności