Newsletter - otrzymuj oferty na e-mail. Podaj adres e-mail
Zapisz się » Wypisz się »
Co mówić, kiedy jesteśmy słuchani czyli walczymy z tremą!
Jak rozmawiać z gośćmi czyli wychodzi Waglewski ze studia!
Co łączy kelnera z prezenterem radiowym czyli słów kilka o usługach.
Przyjemny głos i poczucie humoru to dwie cechy potrzebne w pracy prezentera radiowego. Ale to nie wszystko. Chcesz wiedzieć jak zachowywać się przed mikrofonem? Czego nie wolno robić prowadzącemu i jak rozmawiać na żywo z małomównym gościem? Poznaj dziennikarski żargon, naucz się nagrywać rozmowę. Zapraszamy na profesjonalne szkolenie, prowadzone przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Poznaniu! Mariusz Kwaśniewski zdradzi sekrety warsztatu prezentera radiowego! Zajęcia odbywają się w profesjonalnym studiu nagrań, przy użyciu najwyższej klasy sprzętu. Tylko u nas wejdziesz do studia i zasiądziesz przed mikrofonem! Jedyne takie zajęcia w Wielkopolsce!
Uczestnicy dowiedzą się:
> jak prowadzić program, aby przyciągnąć słuchacza i jak go nie stracić w przyszłości,
> co mówić, kiedy są słuchani,
> jak rozmawiać z gośćmi,
> specyficzne momenty antenowe np. wywiad na żywo z małomównym gościem,
> elementy poprawnej polszczyzny, właściwego akcentowania, style prowadzenia programu (komercyjny contra tradycyjny),
> wypracowywanie swobody antenowej i pewnej gry między słuchaczem a prezenterem - na czym owa gra polega,
> praca przed mikrofonem wyzwala niemal intymną bliskość pomiędzy słuchaczem a prezenterem - uczestnicy dowiedzą się jak nie przekroczyć granic prywatności i zachować kawałek siebie dla siebie,
> jakie powinni posiadać predyspozycje, aby zostać kimś więcej niż sprawnym antenowym rzemieślnikiem,
> czego nie wolno robić prowadzącemu i jak unikać wpadek,
> jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach np. kontrola rozmówców telefonicznych w programach na żywo,
> charakterystyczne sposoby prowadzenia programu w zależności od tematyki i pory emisji (program poranny, popołudniowy, muzyczny etc.)
> jak przygotować ciekawe wejścia prezenterskie,
> jak tworzyć programy autorskie.
"Moim zdaniem wielu niezbędnych elementów tej pracy można się nauczyć. Poprawnej polszczyzny, właściwego akcentowania - z czasem także swobody antenowej i pewnej gry między słuchaczem a prezenterem. Na czym owa gra polega? Praca przed mikrofonem wyzwala niemal intymną bliskość pomiędzy słuchaczem a prezenterem.
Jak nie przekroczyć granic prywatności i zachować kawałek siebie dla siebie? Jakie powinniśmy posiadać predyspozycje, aby zostać kimś więcej niż sprawnym antenowym rzemieślnikiem? O tym opowiem, jeśli przyjdziecie na spotkanie..." Mariusz Kwaśniewski-dziennikarz, trener
Historia, akademik, UCR
Już na pierwszym roku studiów zaangażowałem się lub - jak wolą inni - podjąłem współpracę z Uniwersyteckim Centrum Radiowym w akademiku Zbyszko. Zadanie miałem mocno ułatwione, gdyż mieszkałem trzy piętra powyżej połączonych pokoików, które udawały radiowe studio. Na ostatnim roku pojawił się także krótki epizod z Radiem Winogrady (wtedy ta stacja wydawała się mega profesjonalną). W obu przypadkach funkcjonowałem na antenie jako lektor czytający swoje lub cudze wiersze. Taki "pan z Lata z Radiem", z motylami nad ukwieconą łąką w tle... hehe.
Ucieczka na antenę
Rok 1991. Jako student prawa i absolwent Wydziału Historii, usłyszałem o naborze, czyli poszukiwaniu przyszłych pracowników Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu (czytaj Radio Merkury). Wczesną wiosną stanąłem przed wysoką komisją i po przesłuchaniu uwierzyłem, że praca w radiu jest w moim zasięgu. Pomyślałem, że jeśli nie teraz, to następnym razem uda się na pewno. Los okazał się łaskawy i udało się za pierwszym razem, choć nie było łatwo...
Duży Kwas
Szefowie stacji stwierdzili, że mój głos brzmi na tyle wiarygodnie, że powinienem czytać serwisy. Po kilku miesiącach obie strony doszły do wniosku, że sam głos to za mało. Pozwolono mi prowadzić programy nocne od drugiej do piątej, a w ciągu dnia pracowałem jako reporter. Jak widać byłem zdolny do wielkich poświęceń! Po nieprzespanym roku awansowałem do programu dziennego. Wyspany i szczęśliwy dołączyłem do grona prezenterów radiowych. W latach dziewięćdziesiątych żaden z nas nie był przypisany do konkretnego pasma. Prowadziliśmy na przemian poranki, przed- i popołudnia, a także wieczory. Od dziesięciu lat można mnie usłyszeć codziennie od 12. do 15.30, a w soboty także od 10. do 13. w Radiu Yesterday - programie z pogranicza muzycznego kabaretu - podobno najlepszego do sobotnich porządków.
Mariusz Kwaśniewski współpracuje także z telewizją oraz prowadzi muzyczne imprezy jako DJ Kwas.
Katalog szkoleń
Publikuj szkolenia BEZPŁATNIE
O nas
Regulamin serwisu
Polityka prywatności