Nowy Rok przyniósł nam szereg ważnych zmian w Prawie Zamówień Publicznych:
- Mała Nowelizacja – weszła w życie 22 grudnia 2009r. Jest to Ustawa z dnia 5 listopada 2009r. o zmianie Ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz. 1591)
- Duża Nowelizacja –wchodzi w życie 29 stycznia 2010r. Jest to Ustawa z dnia 2 grudnia 2009 o zmianie Ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz. 1778).
Na szkoleniu zapoznamy uczestników z obszernymi zmianami jakie wprowadzają do systemu zamówień publicznych obydwie nowelizacje.
Program
1. Rozporządzenie w sprawie wykazu usług o charakterze priorytetowym i niepriorytetowym, z uwzględnieniem postanowień dyrektywy 2004/18/WE oraz dyrektywy 2004/17/WE.
2. Nowe zasady prowadzenia postępowań o udzielenie zamówień, których przedmiotem są usługi o charakterze niepriorytetowym.
3. Nowe zasady określania warunków udziału w postępowaniu oraz oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu. Ubieganie się o zamówienie wykonawców, u których ponad 50% zatrudnionych pracowników stanowią osoby niepełnosprawne – nowy warunek udziału w postępowaniu.
4. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu związany z przedmiotem zamówienia oraz proporcjonalny do przedmiotu zamówienia
5. Wykluczanie wykonawców. Prawomocne skazanie za przeciwko środowisku – nowa przesłanka wykluczenia.
6. Nie wykazanie się spełnianiem warunków udziału w postępowaniu nowa przesłanka wykluczenia.
7. Dopuszczalność poinformowania o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia po zamieszczeniu ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych lub przekazaniu ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich znanych sobie wykonawców, którzy w ramach prowadzonej działalności świadczą dostawy, usługi lub roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia
8. Nowe terminy składania ofert.
9. Nowe zasady uzupełniania dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
10. Poleganie wykonawcy na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Inne dokumenty potwierdzające sytuację finansową i ekonomiczną wykonawcy.
11. Nowe zasady wyjaśniania treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
12. Zmiany w ogłoszeniach.
13. Nowe zasady zwrotu wadium oraz wnoszenia wadium.
14. Zamieszczanie w Biuletynie Zamówień Publicznych lub przekazać do Urzędu Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy w trybach negocjacji bez ogłoszenia i zamówienia z wolnej ręki.
15. Zmiany w zabezpieczeniu należytego wykonania umowy.
16. Zasady i formy udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
17. Zastrzeżone usługi pocztowe w zamówieniu z wolnej ręki.
18. Zmiany w zamówieniach uzupełniających na dostawy.
19. Nowe zasady postępowania zamawiającego po wyborze najkorzystniejszej oferty.
20. Zmiany w przesłankach unieważnienia.
21. Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegające zwrotowi środki z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
22. Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
23. Nowe terminy i zasady zawierania umów w sprawach zamówień publicznych.
24. Podleganie unieważnieniu a nieważność umowy w kontekście zmiany nart. 140, 144 i 146 ustawy.
25. Środki ochrony prawnej po nowelizacji.
26. Zasady i terminy wnoszenia odwołania.
27. Zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego.
28. Zgłoszenie opozycji przeciw przystąpieniu innego wykonawcy.
29. Ponoszenie kosztów postępowania odwoławczego.
30. Skarga do sądu.
31. Zasady i terminy wnoszenia skargi.
Trenerzy prowadzący
Doświadczony wykładowca problematyki zamówień publicznych z ponad 10 letnią praktyką
Miejsce: GDYNIA
Rozpoczęcie:
2010-01-27
- Zakończenie: 2010-01-27
Cena: 390 (PLN) (zwolnione z VAT)
Katalog szkoleń
Publikuj szkolenia BEZPŁATNIE
O nas
Regulamin serwisu
Polityka prywatności