Newsletter - otrzymuj oferty na e-mail. Podaj adres e-mail
Zapisz się » Wypisz się »Inwestowanie w dzieła sztuki stanowi coraz bardziej popularną formę pomnażania kapitału, oferowaną także przez wybrane banki w ramach usługi Private Banking. Żeby inwestować w sztukę czy rzemiosło artystyczne, wcale nie jest potrzebna fortuna – wystarczy pomysł, zaangażowanie i wiedza. Na naszym kursie dowiedzą się Państwo, jak kupować dzieła sztuki, które będą wartościowe zarówno ze względu na swoje walory artystyczne, jak i potencjał ekonomiczny. Powiemy, co, gdzie i kiedy kupować, żeby inwestycja w sztukę przyniosła jak największy zysk.
Kurs składa się z czterech 2-godzinnych spotkań w godz. 18.30.-20.30. odbywających się w centrum Warszawy w dniach 6.05., 13.05., 20.05., 27.05. 2011.
I Aukcje dzieł sztuki w Polsce (prowadzenie Rafał Kamecki) 6.05.2011.
II Gry rynkowe a handel dziełami sztuki (prowadzenie Wojciech Szafrański) 13.05.2011.
III Praktyczne informacje z zakresu inwestowania w dzieła sztuki (prowadzenie Joanna Tarnawska) 20.05.2011.
IV Książki i kartografia jako propozycje kolekcji inwestycyjnych (prowadzenie Paweł Podniesiński) 27.05.2011.
Certyfikat ukończenia kursu.
Rafał Kamecki, Wojciech Szafrański, Joanna Tarnawska, Paweł Podniesiński
Rafał Kamecki – absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie i Marketing –Business Administration. Członek Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich. W 2000 roku założył portal Artinfo.pl, będący obecnie najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym serwisem internetowym poświęconym sztuce. Założyciel Fundacji Pro Arte et Futura zajmującej się promocją młodych artystów, organizującej aukcje charytatywne i wystawy w Galerii Artinfo.pl w Fabryce Trzciny. W kręgu jego zainteresowań znajduje się sztuka dawna, rzemiosło artystyczne, sztuka współczesna, a zwłaszcza fotografia – jest pomysłodawcą i twórcą projektu Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej, promującego rynek fotografii kolekcjonerskiej w Polsce. Występuje także w roli kolekcjonera.
dr Wojciech Szafrański– adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, prowadzi wykłady z obrotu dziełami sztuki oraz ochrony dziedzictwa kulturalnego, ekspert instytucji kultury i muzeów w zakresie problematyki prawnej dotyczącej dzieł sztuki, redaktor serii Wokół problematyki prawnej zabytków i dzieł sztuki, staże naukowe i stypendia na uniwersytetach w Paryżu, Kijowie, Neapolu, Wilnie, Marsylii, Brnie, Moskwie, Irkucku, Wiedniu.
Joanna Tarnawska – absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 10 lat związana zawodowo z rynkiem antykwarycznym; pracowała w galeriach oraz domach aukcyjnych – obecnie w Desie Unicum na stanowisku kierownika działu przyjęć. Zajmuje się oceną i wyceną obiektów zgłaszanych do sprzedaży, opracowywaniem merytorycznym i katalogowaniem obiektów aukcyjnych oraz inwentaryzowaniem kolekcji dzieł sztuki. Jest biegłym sądowym dla sądów okręgowych Warszawa – Praga i Warszawa z zakresu sztuki polskiej i obcej XIX i XX wieku.
Paweł Podniesiński – historyk i analityk księgarstwa antykwarycznego; autor pierwszego cennika starych książek i map (Katalog notowań aukcyjnych książek i kartografii. Sezon 1: 2001-2002, Warszawa 2003). Rzeczoznawca Księgarski w Zakresie Wydawnictw Antykwarycznych Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich i Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie. Na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego przygotowuje pracę doktorską dotyczącą historii księgarstwa antykwarycznego w Polsce.
Kurs wieczorowy, na który składają się cztery spotkania w godzinach 18.30.-20.30, w następujących terminach: 6.05., 13.05., 20.05., 27.05. 2011.
cena brutto: 750 zł (22% VAT) za 4 spotkania
Katalog szkoleń
Publikuj szkolenia BEZPŁATNIE
O nas
Regulamin serwisu
Polityka prywatności